12.1 C
Brno
Pondělí, 20 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůDnesDánsko zažilo první rok bez bankovních loupeží

Dánsko zažilo první rok bez bankovních loupeží

Dánsko zaznamenalo svůj první rok bez bankovních loupeží, protože hotovost se používá stále méně. Rozmach bezhotovostních služeb vedlo banky k omezování používání hotovosti a lupičům tak zůstal malý prostor pro loupeže.

„To je opravdu úžasné. Protože vždy, když se loupež stala, pro zaměstnance to znamenalo extrémně velké vypětí. Vliv emocí po takové situaci ani trochu nepochopíte, pokud jste ji nezažili na vlastní kůži,“ uvedl ve sdělení Steen Lund Olsen, viceprezident svazu Finansforbundet .

V roce 2000 se stalo 221 bankovních loupeží, poté od roku 2017 pomalu jejich počet klesal na méně než deset ročně, uvedl Finansforbundet.

Dánská centrální banka loni v březnu oznámila, že používání peněžní hotovosti se zmenšilo téměř o polovinu z 23 procent plateb v roce 2017 na 12 procent v roce 2021. Pandemie koronaviru zrychlila upouštění od hotovosti, dodala centrální banka.

Svaz zaměstnanců ve finančních službách poznamenal, že zatímco loupeže se staly vzácnou událostí, „mnozí bankovní zaměstnanci, kteří byli oloupení, stále zápasí s následky“.

Někteří stále trpí příznaky jako „obavy, sklíčenost, podrážděnost, neklid a nespavost“.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek