6.4 C
Brno
Pondělí, 20 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůDnesUSA a Jižní Korea vyloučily společné testování atomových zbraní

USA a Jižní Korea vyloučily společné testování atomových zbraní

Prezidenti USA mají naplánovat koordinovanou reakci na případné použití jaderných zbraní ze strany Severní Koreje, prohlásil mluvčí americké Rady pro národní bezpečnost.
Jihokorejský prezident Jun Sok-jol v pondělí uvedl, že existence amerického „jaderného deštníku“ a „rozšířené odstrašování“ už nestačí ke zklidnění Jihokorejců.

„Jaderné zbraně patří Spojeným státům, ale plánování, sdílení informací, cvičení a výcvik musí Jižní Korea a Spojené státy dělat společně,“ řekl.

Dodal, že Washington se k této myšlence vyjádřil „celkem kladně“.

Společné jaderné manévry nejsou možné
Jeho vyjádření si světová média vysvětlila tak, že USA a Jižní Korea mohou plánovat společná jaderná cvičení.

Biden v pondělí možnost takových vojenských manévrů následně vyvrátil.

Mluvčí Rady pro národní bezpečnost vysvětlil, že společná jaderná cvičení USA a Jižní Koreje nejsou možná, protože Soul nedisponuje vlastním jaderným arzenálem.

Spojené státy jsou však „plně oddány naší alianci a poskytují rozšířené odstrašení prostřednictvím celé škály obranných schopností“, dodal.

Celá řada scénářů včetně použití
Kancelář jihokorejského prezidenta v prohlášení uvedla, že se spojenci diskutuje o sdílení informací ao „plánech společné implementace v souvislosti s provozem amerických jaderných aktiv v reakci na jaderné zbraně Severní Koreje“.

Vysokopostavený představitel americké vlády řekl, že ohledně rozsahu spojenecké koordinace není žádný zmatek.

USA a Jižní Korea „spolupracují na posílení rozšířeného odstrašování, a to i prostřednictvím cvičení, která prozkoumají naši společnou reakci na celou řadu scénářů včetně použití“ jaderných zbraní, upřesnil americký představitel, který si přál zůstat v anonymitě.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek